Yangın Tesisatı Periyodik Bakımı

Yangın Sistemleri Periyodik Bakım

Yangın Sistemleri Periyodik Bakım
Yangın Sistemleri Periyodik Bakımı

Yangın Sistemleri Periyodik Bakım; Yangın Algılama ve Uyarı Sistemleri, Yangın Tüplerinin kullanılabilirliğinin kontrolü konusunda bina sahibi veya yöneticisi ile bunların yazılı olarak sorumluluklarını devrettiği bina yetkilisine yasal mesuliyetler yüklemektedir.

Sistemin sadece kurulması değil gerektiği zaman faal olabilmesi için belli zaman aralıklarında yapılacak periyodik bakımlar olası bir yangın anında sistemi devreye sokarak yangını önleyecek hem de bu konuda ki sorumlu kişiyi yasalar karşısında koruyacaktır.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrol ve Denetim;

Yangın tesisatlarının periyodik kontrolleri esnasında gereken uygulamalar geniş kapsamlı olarak ele alınır. Bu süreçte; sulu yangın söndürme tesisatları, gazlı yangın söndürme tesisatları ile köpüklü yangın söndürme tesisatlarının kontrolleri yapılmaktadır.

Bunlarla birlikte mevcut yangın pompalarının performanslarının test edilmesi, yangın merdivenlerinin ve diğer tüm sistem –  kaçış yollarının kontrolden geçirilmesi bu alanlarda bulunan basınçlandırma sistemlerinin kontrol edilmesi de yönetmelik gereğidir. Yangın algılama sistemleri ve su depolarının gerekli bakımlardan geçirilerek kontrol edilmesi son derece önemlidir.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrol Kim Yapar?

Yangın tesisatının periyodik olarak kontrolünü bu alanda yetkilendirilen kurumlar gerçekleştirmektedir. Bu kurumlar TÜRKAK tarafından yetkilendirilen kurumlar olmakla beraber, mevcut kontrolleri makine mühendisleri, yüksek makine teknikeri ya da makine teknikerleri de yapabiliyor. Makine mühendisleri odası da bu periyodik kontrolleri yapabilen kurumlar arasındadır.

Belli standartlar gereği yapılan periyodik kontroller sonrasında kişiler gerekli her konuda bilgilendirilmektedir. İlgili standartlara uyularak yapılan kontroller sonrasında kontrol formu hazırlanarak teslim edilmektedir.

Yangın Tesisatı Periyodik Kontrol Fiyatı;

Yangın tesisatının periyodik kontrolleri, ilgili yönetmelikler gereği titizlikle yapılmaktadır. Yangın Tesisatları, uygun ve kaliteli hizmet anlayışımızla, uzman kadromuz ve mühendislerimiz tarafından sistemin her an kullanıma hazır durumda olması adına titizlikle yapılarak gereken formlar teslim edilmektedir.

Uygun fiyat ve kaliteli hizmet anlayışıyla, uzman kadromuz ile çözümler sunmaktayız. Yönetmeliğe uygun; yangın söndürme sistemleri, gazlı yangın söndürme sistemleri, köpüklü yangın söndürme sistemleri, yangın tesisatı, sprinkler sistemi kurulumu ve mevcut yangın sistemlerinizin bakımları ile ilgili bilgi ve fiyat teklifi için tıklayınız.