Yangın İhbar Sistemleri Bakımı

Yangın İhbar Sistemleri Bakımı:

Yangın Algılama İhbar Sistemleri
Yangın İhbar Sistemleri Bakımı

Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri;


Yangın İhbar Sistemleri Bakımı; Yangın söndürme sistemlerinin vazgeçilmez unsurlarından biri de yangın algılama ve alarm sistemleridir. Oluşan yangını minimum zaman aralığında algılayarak en kısa süre içerisinde sistemin aktive olmasını sağlar. Büyük yatırımların ve toplu konutların maddi – manevi güvenliğini sağlamak açısından yangın algılama sistemlerinin önemi büyüktür. Yangın Algılama ve İhbar sistemlerinin monte edilmesi 2002 yılında itibaren kanuni olarak zorunlu hale getirilmiştir.

Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri Montajı;


Yangın algılama ve ihbar sistemleri montajı alanında uzman mühendis kadromuz ve teknik ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Sistemin amacı binaların yangından korunmasıdır. Yapılan testler başarılı sonuçlar verdiğinde devreye alma işlemi gerçekleşerek sistem teslim edilir.

Dumanların dedektörler tarafından algılanması sistemin müdahaleye başlaması için gerekli adımın atılmasını sağlar. Isı dedektörleri de aynı amaca yönelik olarak monte edilir.

İhbar Sistemleri Bakımı;

Yangın ihbar sistemi bakımı paneli tüm led testleri yapılır panele bağlı ledlerin yandığı gözlenir ve tüm tuş takımları kontrol edilir.

Yangın ihbar sistemi paneli şebeke voltajı ve akü şarj voltajı ölçümleri yapılır.

Yangın ihbar sistemi panel iç ve dış temizligi yapılır.

Bakım sonrası:

Yangın ihbar sistemi bakımı sonrasında noktasal testler esnasında panel printerının yazmış olduğu çıktı rapora eklenir.

Bakım sonrası alınan tüm cihazların kirlilik değerleri, adresleri, mahal isimleri bir format halinde rapora yazılır.

Algılama ve İhbar Sistemleri Bakımı Fiyatı

Algılama ve İhbar Sistemleri Bakımı konusunda iş ortaklığı yaptığımız tüm müşterilerimize uygun fiyat ve kaliteli hizmet anlayışı ile çözümler sunuyoruz. Yangın Algılama ve ihbar sistemleri konusunda detaylı bilgi ve fiyat teklifi için iletişime geçebilirsiniz.