Kategori arşivi Otomatik Sprinkler Sistemleri

Sabit Yangın Söndürme Sistemleri

Sabit yangın söndürme sistemleri; Yangını başlangıçta tespit etmek ve yangını kontrol altında tutmak maksadıyla tasarlanmıştır.

Sabit yangın söndürme sistemleri – Otomatik sprinkler sistemleri – Tasarım, montaj ve bakım.

sprinkler sistemi
Sabit Yangın Söndürme Sistemleri

Sprinkler sistemi, su beslemesi (veya beslemeleri) ve bir veya daha fazla sprinkler tesisatından oluşur.

Sprinkler başlıklarının gerekli olduğu durumlarda, fırınlar veya ocaklarda rafların altına ve arasına veya belirtilen konumlarda çatı veya tavana monte edilmesi söndürme bakımından etki sağlamaktadır.

Sprink Grubu

Sistem, etkilenen alanın üzerine suyu boşaltmasıyla çalışan sistemdir. Alarm vanasından su geçişiyle, yangın alarmı başlar. Çalışma sıcaklığı genellikle ortam sıcaklığı şartlarına uygun olarak seçilmelidir. Yalnızca yangın civarında olan, bir başka deyişle yeterince ısınmaya başlamış olan sprinkler grupları çalışır.

Sprinkler sistemi, bina ve müştemilatı içerisinde sadece sınırlı istisnalarla yer almalıdır. Tedarik edilen sprinkler sisteminin diğer yangın söndürme araçlarına duyulan ihtiyacı tam olarak karşılamadığı düşünülmemelidir.

Sabit Yangın Söndürme Sistemleri konusunda bina ve müştemilatında, yangın tedbirlerinin bir bütün olarak dikkate alınması önemlidir.

Güvenli çalışma ve malzeme taşıma metotları, yönetim kontrolü ve evlerde yangına karşı korumanın iyi bir şekilde yapılması için yangına yapısal dayanım, yangından kaçış güzergâhları, yangın alarm sistemleri, diğer yangından korunma metotlarına ihtiyaç duyulan belirli tehlikeler, hortum makaraları ve yangın muslukları ve seyyar yangın söndürücülerinin tedarik edilmesi dikkate alınmalıdır.

Sprinkler sistemi çeşitleri

Sprinkler Sistemi Bakımı

Sprinkler sistemlerinin gerektiğinde çalışmasını sağlamak için düzenli olarak bakımının yapılması, önem arz etmektedir. Bu rutin işlemin göz ardı edilmesi veya yeterince dikkat gösterilmemesi, kontrol eden kişinin sorumluluğundadır.

Sprinkler Sistemi Tasarımı

Sprinkler sistemi bozulduğunda, yangın tedbirlerine daha fazla önem verilmelidir. İlgili kuruluşlar bilgilendirilerek arıza tespiti yapıl kullanım açısından çalışır durumda olmasına sağlanır.

Otomatik sprinkler sistemlerinin, planlandığı gibi kullanımı süresince fonksiyonunu yerine getirecek şekilde çalışması için, satın alınması, tasarımı, montajı, deneyinin yapılması, muayenesi, onayı, çalıştırılması ve bakımı ile ilgilenenlerin kullanması için tasarımlanmıştır.

Sprinkler Sistemi Fiyatı

Otomatik sprinkler sistemleri ile ilgili siz değerli müşterilerimize uygun fiyat anlayışı ile çözümler sunuyoruz. Sprinkler sistemi kurulum ve bakımları ile ilgili bilgi ve teklif için tıklayın