FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri

FM 200 Gazı | FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri

fm200 gazlı sistem
fm200 gazlı yangın söndürme sistemleri

Beklenmedik bir şekilde aniden oluşan yangınların önlenmesi amacıyla, hayati bir tehlike yaratmaması için kullanılan otomatik yangın söndürme cihazlarının en kullanışlı olanlarından biri FM 200 söndürme sistemleridir. Gerekli kullanım alanlarında Kokusuz ve saydam renkli özelliğiyle en çok talep edilen yangın söndürme sistemlerinden biri olarak FM 200 Gazlı Söndürme Sistemlerini sıralayabiliriz

FM 200 Gazlı Söndürme Sistemi, çalıştığı anda söndürdüğü bölgede zarar oluşturmadığı için tercih sebebidir. Tasarımı yapılmış gazlı yangın söndürme sistemlerinde kullanılan söndürücü gazın, ilgili standartlara göre belgelenmiş uzun süreli kullanım geçerliliğinin olması gerekir. Gazlı yangın söndürme sistemlerinin tasarımında ilgili standartlar esas alınır.

fm200 gazı
fm 200 gazı

Sistem Odası Yangın Söndürme Sistemleri.

Fm200  gazı  telekomünikasyon,  bilgi  işlem merkezleri, arşivler,  tarihi  ve  sanat   eseri   merkezleri, trafolar   ve   elektronik   ekipmanların   bulunduğu   yerlerdeki yangın söndürme yeteneği kadar uygun montajlar ile geniş alanlarda da oldukça etklidir.

FM200 Gazlı söndürme sistemleri İletkenlik gösterir mi.?

Renksizdir, kokusuzdur ve iletken değildir. İnsan bulunan mekanlarda güvenle kullanılabilir. Boşalım sonrası atık bırakmaz, temizlik gerektirmez. FM200 gazlı sistemleri ısıyı emerek alevin sönmesini sağlar, arkasında çok fazla kalıntı bırakmaz ve hızlı bir etki sağlar.

Fm 200  gazının  kimyasal  yapısı  hiç  bir  iletkenlik  özelliği  göstermez. Bu  nedenle  yüksek  gerilim  üniteleri  veya bunların kullanıldığı sistemlerin korunmalarında da etkin bir söndürücü eleman olarak kullanılabilir.

fm200

FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri Nasıl Çalışır?

FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri, algılayıcı sensörün yangını fark etmesiyle 8-10 saniye içinde ateşleyiciyi hazırlayarak püskürtme sistemini devreye sokması prensibiyle çalışır. Alevlerin başladığı bölgeye müdahale edilir ve hava ile yangının arasındaki ilişki kesilir. Bununla birlikte hem mal hem can kaybının önüne geçilmiş olur. Tüm yangın söndürme şekillerinde olduğu gibi alevin oksijenle temasının önlenmesi işlemi aynı şekilde burada da gerçekleşmektedir.

FM200 Gazlı Söndürme Sistemleri Bakımı

FM200 gazlı söndürme sistemleri bakımının düzenli olarak yapılması gereklidir. Sistem üzerinde meydana gelen basınç ölçerlerin devamlı olarak test edilmesi ve yangına müdahale edilmişse düzenli olarak gazların yenilenmesi, eksiklerin giderilmesi güvenlik açısından çok önemlidir. Günümüzde çoğu zaman tüketici olan kişiler riskli bir duurmla karşılaşmadığı sürece tehlikenin farkında olmazlar. Bu sebeple kurulum ve montajı yapılmış olan mevcut yangın tüplerinin ve sistemlerinin mutlaka senelik bakımının bakılması gerekir.

FM200 Gazlı söndürme sistemleri temizlik gerektirir mi.?

FM 200 yangın söndürme sistemlerinin en önemli özelliklerinden bir tanesi; yanıcı yüzeyde ve çeşitli ekipmanlarda kalıcı hasar bırakmamasıdır. Su, köpük ya da kimyasal toz içeren yangın söndürme sistemlerinin uygulandığı yüzeylerde ciddi hasarlar bıraktığı bilinmektedir. Bu problem nedeniyle FM200 gazı geliştirilmiş ve uygulandığı yüzeyde özellikle elektrik ve elektronik ekipmanların bulunduğu yerlerde (sistem odası gibi)  fiziksel hasar bırakmadığı için yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Fm 200 Kullanıldığı yerler;

FM 200 yangın söndürme sistemleri;

  • Santral merkezleri, 
  • Bilgisayar odaları,
  • Sistem odaları,
  • Jeneratörler odaları,
  • Önemli evrakların ve tarihi eserlerin bulunduğu arşivler,
  • Özel korunaklı kütüphaneler,
  • Korunması gereken sanat galerileri,
  • Bankalar ve banka sistemleri odaları,
  • Elektrik dağıtım odaları,
  • Kumanda merkezleri, gibi alanların tamamında kullanılmaktadır.

FM 200 Gazlı Söndürme Sistemleri Fiyatı

İçeriğinde bulunan karbon, hidrojen ve florin ile tamamen zararsız olan FM 200 gazlı söndürme sistemi, çelik, elektronik parça, bakır, kauçuk, paslanmaz çelik, dökme demir, pirin, alüminyum gibi ürünlere kesinlikle zarar vermez. Bu sebeple oldukça sıkla kullanılan söndürme sistemleri olmaktadır. FM 200 gazlı söndürme sistemleri fiyat olarak oldukça maliyeti az olmakla beraber, maliyetine oranla kurtardığı can ve mal güvenliği konusunda devasa bir sistemir. Diğer söndürme sistemlerine göre daha uygun fiyatlı olmaktadır.

Projenize özel fiyat almak için iletişim sayfası üzerinden ya da 0 216 621 88 86 ücretsiz çağrı merkezimizden tarafımıza ulaşabilirsiniz.