Davlumbaz Söndürme Sistemi

Davlumbaz Söndürme Sistemi

Davlumbaz Söndürme Sistemi

Davlumbaz Yangın Söndürme Sistemleri

Davlumbaz Söndürme Sistemi, günümüzün modern yemek pişirme alanları, potansiyel bir yangın için adeta bir açık büfe gibidir. Bugün her türlü yemek pişirme ekipmanı, aşırı yanıcı yağlar ve yüksek verimli ısı kaynaklan ile birleştiğinden, bizi her zaman yüksek yanma tehlikesiyle karşı karşıya bırakmaktadır.

Havalandırma sistemleri, bacalarda ve filtrelerde yağ birikintileri bırakmakta, elektrik ve gaz hatları bu tehlikeli alana yakıt eklemekte ve her hangi bir yangın anında kapanmalıdır. Alarmlar ve diğer elektrikli aletler harekete geçmelidir. Davlumbaz söndürme sistemleri mutfak davlumbaz yangınlarının söndürülmesinde en etkili çözümdür.

Özellikle endüstriyel mutfaklar, bir dizi yangın tehlikesi barındırmaktadır. Yağların birikerek yanması ve hemen söndürülmesi mutfak personelinin ve ekipmanlarının güvenliği için son derece önemlidir Hızlı müdahalenin kaçınılmaz olduğu bu tip yerlerde davlumbaz söndürme sistemi kurulması gerekmektedir

  • Mutfak davlumbaz söndürme sistemleri esnek borulama konfigürasyonu sayesinde, mutfağınızın iş akışını engellemeyecek şekilde kurulumu yapılabilir.
  • Koruyucu krom nozul kapakları, kirlenmeye, söndürücü maddenin düzgün boşalmasını engellemeyecek yağ tıkanmalarına karşı nozulu korur.
  • Otomatik algılama ve aktivasyon kontrolleri ile 24 saat koruma sağlanır.

Davlumbaz İçi Söndürme Sistemleri Bakımı

Gün içerisinde ağırlıklı olarak yüksek ısı ile çalışılması gereken davlumbazların iç kısımlarında biriken yağlar tutuşarak alev alabilmekte ve yangın oluşumuna neden olabilmektedirler. Bu nedenden dolayı davlumbazların da periyodik olarak temizlenmeleri gerekir.

Ekipmanlar, kullanım yönergesine uygun olarak kullanılmalıdır. Ekipmanlar, kullanım amacının dışında kullanılmamalıdır. bakım işlemlerine dikkat edilmelidir. Düzenli olarak gereken bakımları sağlanan mutfak davlumbaz söndürme sistemlerinde olası bir arızanın da önüne geçilmiş olacaktır.

Davlumbaz Yangın Söndürme Sistemi Nasıl Çalışır

Davlumbaz söndürme sistemleri kurulacağı alanda doğru dizayn edilmelidir. Kullanılacak nozul montajı doğru yapılmalıdır. Davlumbaz söndürme sistemleri çalıştığı anda yüzeyde köpüğe yakın bir hale dönüşmektedir ve mevcut alanın oksijenini boğma yöntemiyle yangını söndürür.

Davlumbaz söndürme sistemleri sertifikalı ürünlerin kullanılması gerekmektedir. Kirli ve yağlı bir ortamda olduğu için düzenli olarak bakım yapılmalıdır. Bakımı yapılmayan sistemler farkında olmadan devre dışı kalabilmektedir.

Davlumbaz Sistemi Yönetmeliği

Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik‘ te mutfak davlumbaz sistemlerinde alınması gereken yangın güvenlik tedbirleri aşağıdaki madde ile belirlenmiştir:

Madde 57– Alışveriş merkezleri ve yüksek binalar içinde bulunan mutfaklar ile bir anda 100′den fazla kişiye hizmet veren mutfakların davlumbazlarına otomatik söndürme sistemi yapılmalı ve ocaklarda kullanılan gazın özelliklerine göre gaz algılama tesisatı kurulmalıdır.

Mutfakların bodrumda olması ve gaz kullanılması durumunda havalandırma sistemleri yapılır. İkinci bir çıkış tesis edilmeden gaz kullanılması yasaktır.

Mutfak ve çay ocakları binanın diğer kısımlarından en az 120 dakika süreyle yangına dayanıklı bölmeler ile ayrılmış biçimde konuşlandırılır. Bölme olarak ahşap ve diğer kolay yanıcı maddeler kullanılamaz

Davlumbaz Söndürme Sistemi Kullanım Alanları.

Davlumbaz söndürme sisteminin kullanım alanları arasında cafeler, restaurantlar, yemek fabrikaları, yatılı okullar ve benzeri işletmeler bulunmaktadır ve aşağıda belirtilen yerlerin mutfak kısımlarında kullanılmalıdır.

  • Okullar
  • Lokantalar
  • Oteller
  • Tatil Köyleri
  • Alışveriş Merkezleri
  • Hastahaneler

Mutfak Davlumbaz Söndürme Sistemi Fiyatı

Mevcut yönetmeliklere uygun şekilde standartlara göre üretilen yangın söndürme sistemlerinin kullanılması önemlidir. Kurulacak sistemin fiyatları davlumbazın boyutlarına göre değişkenlik göstermektedir. Bu alanlara montaj ve kurulumu yapılacak davlumbaz içi yangın söndürme sistemi fiyatlarının uygun ve kaliteli olması, tüm müşterilerimiz tarafından tercih sebebi olmasını sağlamaktadır.

Davlumbaz Söndürme Sistemleri konusunda tecrübeli personelimiz ile çözümler sunmaktayız. İletişim sayfası üzerinden veya 0216 621 88 86 ücretsiz çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.