Otomatik Söndürme Sistemleri

Otomatik Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın söndürme sistemleri;

Otomatik Yangın söndürme sistemleri; Binaların Yangından Korunması Hakkındaki Yönetmelik kapsamındaki bütün yapı ve binalar ile tünel, liman, dok, metro ve açık arazi işletmeleri gibi yapılarda yangın öncesinde ve sırasında kullanılan sabit söndürme tesisatıdır.

Binalarda kurulan yangın söndürme tesisatının, binada bulunanlara zarar vermeyecek, panik çıkmasını önleyecek ve yangını söndürecek şekilde tasarlanması, tesis edilmesi ve çalışır durumda tutulması gerekir.

Yangın söndürme sistemlerinin; her yapıda meydana gelebilecek olan yangını söndürecek kapasitede olması ve yapının ekonomik ömrü boyunca, otomatik veya el ile gereken hızda devreye girerek fonksiyonunu yerine getirebilmesi gerekir.

Ürünlerimiz

Yangın Sistemleri Kurulumu;

Kurulması gereken sabit yangın söndürme sistemlerinin ve tesisatının nitelikleri, kullanılacak teçhizatın cinsi, miktarı ve yerleştirilmeleri; binanın ve binada bulunabilecek malzemelerin yangın türüne göre belirlenir. Sistemde kullanılacak bütün ekipmanın sertifikalı olması şarttır.

Her türlü yangın söndürme sistemlerinin, ilgili yönetmeliklere ve standartlara uygun olarak tasarlanması, tesis edilmesi ve işletilmesi mecburidir.

Yönetmelik ve Sorumluluk;

Binalarda kurulacak söndürme sistemlerinin tasarımı ve uygulaması, yetkili merci tarafından kontrol edilir ve onaylanır. Periyodik kontrol, test ve bakım gerektiren sistemlerin ve cihazların kontrolü, testi ve bakımı bina sahibi, yöneticisi veya bunların yazılı olarak sorumluluklarını devrettiği bina yetkilisince yaptırılır.

Yangın Sistemleri Nedir?

Otomatik Yangın söndürme sistemleri, yangın öncesinde ve sırasında kullanılan sabit söndürme tesisatıdır. Binalarda kurulan yangın söndürme tesisatının, binada bulunanlara zarar vermeyecek, panik çıkmasını önleyecek ve yangını söndürecek şekilde tasarlanması, tesis edilmesi ve çalışır durumda tutulması gerekir.

Otomatik Yangın söndürme sistemlerinin; her yapıda meydana gelebilecek olan yangını söndürecek kapasitede olması ve yapının ekonomik ömrü boyunca, otomatik veya el ile gereken hızda devreye girerek fonksiyonunu yerine getirebilmesi gerekir.

Kurulması gereken sabit yangın söndürme sistemlerinin ve tesisatının nitelikleri, kullanılacak teçhizatın cinsi, miktarı ve yerleştirilmeleri; binanın ve binada bulunabilecek malzemelerin yangın türüne göre belirlenir.

Her türlü yangın söndürme sistemlerinin, ilgili yönetmeliklere ve standartlara uygun olarak tasarlanması, tesis edilmesi ve işletilmesi mecburidir.

Periyodik kontrol ve testler;

Binalarda kurulacak otomatik yangın söndürme sistemlerinin tasarımı ve uygulaması, yetkili merci tarafından kontrol edilir ve onaylanır.

Periyodik kontrol, test ve bakım gerektiren sistemlerin ve cihazların kontrolü, testi ve bakımı bina sahibi, yöneticisi veya bunların yazılı olarak sorumluluklarını devrettiği bina yetkilisince yaptırılır.

Hizmetlerimiz;

Otomatik Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın tesisatı kurulum ve montajı

Sulu ve köpüklü söndürme sistemleri

Yangın pompa grubu

Fm200 söndürme sistemleri

Davlumbaz söndürme sistemleri

Co2 söndürme sistemleri

Yangın sprinkler sistemleri

Yangın Alarm Sistemleri

Yangın Dolapları

Yangın kapıları

Yangın merdivenleri

Mevcut yangın sistemlerinizin yıllık periyodik bakımları

Otomatik Yangın Söndürme Sistemleri Fiyatı

Otomatik yangın söndürme sistemleri konusunda iş ortaklığı yaptığımız tüm müşterilerimize uygun fiyat ve kaliteli hizmet anlayışı ile çözümler sunuyoruz. Detaylı bilgi ve fiyat teklifi için iletişime geçebilirsiniz.